Bunun birkaç farklı sebebi olabilir;

Tüm interkom setleri için;

  1. Montajı düzgün olarak gerçekleştirdiğinizden emin olunuz. Cihazınızın kulalık ve mikrofon girişinin yuvasına tam oturduğundan ve kabloların montaj esnasında ezilmediğinden emin olunuz.
  2. Hoparlörlerin kask içerisinde, kulağınızın tam karşısına denk geldiğinden emin olunuz. Hoparlörlerin önüne sesin kulağınıza ulaşmasını engelleyecek bir şekilde köpük, plastik vb. parçaların denk gelmediğinden emin olunuz. Montaj esnasında problem yaşadığınız taktirde kask üreticinizin konuyla ilgili destek sayfasını inceleyiniz.
  3. Kaskınızın hoparlör ve mikrofonunun su almadığına emin olunuz. Mikrofonunuzun su almaması için açık ve çene-açılır kasklarda, yağış esnasında interkomu kaskınız kapalı şekilde kullanınız.

ALPHA KIE ve KN1000 interkom setleri için;

  1. Cihazınızın hoparlör ve mikrofon girişinin herhangi bir şekilde (taşıma esnasında, kaza esnasında vb.) darbe almadığından emin olunuz. Girişin bozulması taktirinde yeni kulaklık seti almanız gerekmektedir.

KN2000 ve KN4000 interkom setleri için;

  1. KN2000 ve KN4000 modellerinde kulaklık ve mikrofon girişi contalıdır. Kablonun AUX girişine tam olarak oturduğuna emin olunuz.
  2. Mikrofon problemi yaşamanız taktirinde öncelikle mikrofon ve kulaklık bağlantısını kontrol ediniz.